Wybielanie zębów w domu - domowe sposoby na wybielanie zębów

wybielanie zębów w domu
Wybielanie zębów w domu. Jest to najpopularniejszą metoda wybielania. Polega na wykonaniu plastikowych nakładek na zęby, w których umieszcza się niewielką ilość wybielającego żelu. Szyny wraz z żelem umieszcza się na zębach.

Nakładki wykonywane są przez protetyka. Jednakże, możliwy jest również zakup nakładek typu ICT, które samodzielnie dopasowuje się do kształtu własnych zębów.

Skuteczność wybielania zębów z ich wykorzystaniem nie odbiega od tradycyjnych szyn, które otrzymujemy od stomatologa. Proces przebiega wolniej niż w gabinecie, jednakże w każdej chwili można ocenić rezultaty i w dowolnym momencie zakończyć stosowanie. Również koszt takiego wybielania jest nieporównywalnie niższy.

Jest to bardzo skuteczna metoda, stosowana przez miliony osób na całym świecie. Odpowiednie preparaty dostępne są w bezpośredniej sprzedaży. Ich użycie jest na tyle proste, że nie wymaga nadzoru lekarskiego. Proces jest szybki i łatwy w wykonaniu, natomiast efekt pozostaje na długie lata. Po wybieleniu, zęby na zawsze pozostaną jaśniejsze.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Nadtlenek stosowany jest do wybielania zębów od ponad 100 lat. Pierwsze próby wybielania, przy użyciu techniki opisanej na oglądanych przez Państwa stronach, zapoczątkowano w 1968 roku. Nadtlenek karbamidu stosowany jest od ponad 10 lat na całym świecie, w tym w Polsce.

Do tej pory nie spotkano się z komplikacjami podczas wybielania, a także z przypadkami powikłań po jego zakończeniu.

Z wielu badań naukowych wynika, że metody wybielania nakładkowego są bezpieczne dla szkliwa zębów. Proces zachodzi powoli. Nie dochodzi do osłabienia struktury szkliwa i zwiększenia jego podatności na próchnicę.

Długoletnie testy i kilkuletnie już badania kliniczne wykazały, że wybielanie zębów nadtlenkiem karbamidu pod kontrolą stomatologa jest całkowicie bezpieczne zarówno dla zębów, dziąseł, jak i wypełnień, koron, czy mostków.

Wybielanie zębów w domu nie powoduje demineralizacji ani też rozmiękczania szkliwa. Nie stwierdzono żadnych oznak demineralizacji w badaniach powierzchni szkliwa przy użyciu elektronowego mikroskopu skaningowego. Warto to przemyśleć.

Należy podkreślić, że wybielanie jest bezpieczne pod warunkiem stosowania materiału zgodnie z instrukcją. Rozpoczęcie kuracji wybielającej powinno być poprzedzone wyleczeniem ubytków próchnicowych i usunięciem złogów nazębnych.

Warto wybrać się do stomatologa, celem zbadania stanu uzębienia. To ostatecznie dentysta powinien podjąć decyzję, czy pacjentowi potrzebna jest kuracja wybielania zębów. Środki stosowane w żelach nie osłabiają ani szkliwa, ani zębiny.

Część osób podczas zabiegu odczuwa zwiększoną nadwrażliwość zębów, np. na zimno czy ciepło. Objawy te zanikają samoistnie po zakończeniu procesu wybielania (najczęściej już po 24h).

Do korzystnego działania żelu należy zaliczyć podniesienie pH na okres przynajmniej 2h. W ten sposób obniżona zostaje intensywność próchnicy korzeni.

Wybielanie zębów korzystnie wpływa również na przyzębie. Wiele bakterii powodujących zapalenia błon śluzowych i brodawek dziąsłowych to beztlenowce. Nadtlenek mocznika rozpada się wydzielając tlen, który nie tylko wybiela zęby, ale uniemożliwia tym bakteriom rozwój.

Wybielanie prowadzone z zachowaniem zasad, przy nadzorze stomatologa jest całkowicie bezpieczne dla tkanek zęba.

Przeciwwskazania dla preparatów wybielających:


  • stosowanie w czasie ciąży
  • alergie na nadtlenek wodoru, lub pozostałe składniki żelu
  • stosowanie u nałogowych palaczy, którzy nie mogą powstrzymać się od palenia w czasie wybielania
  • dzieci poniżej 16 roku życia bez konsultacji z lekarzem
  • zęby z ubytkami szkliwa, niewyleczonymi stanami zapalnymi tkanek miękkich jamy ustnej
  • Jeżeli masz zdrowe zęby, nie ma przeciwwskazań co do stosowania żelu wybielającego

Nakładkowe wybielanie zębów z Ibright jest skuteczne przy wybielaniu całych łuków zębowych, jak również pojedynczych zębów.

Niektóre trudne, ciemniejsze przebarwienia mogą wymagać dłuższej kuracji. Zęby leczone kanałowo należy wybielać dłużej. W zależności od zębów pacjenta i typu przebarwień rezultaty rozjaśniania mogą być zróżnicowane.

Wybielać można zarówno zęby żywe jak i martwe. Jednakże w przypadku tych drugich czas wybielania może ulec znacznemu przedłużeniu. Może się również okazać, że ich kolorystyczne dopasowanie do pozostałych zębów będzie niemożliwe. Zaleca się w tym wypadku wybielanie wewnętrzne w gabinecie stomatologicznym.

Wybielaniu nie poddają się wypełnienia w zębach (plomby), licówki kosmetyczne czy też koronki i mostki.

Ich barwa może nie odpowiadać kolorowi zębów uzyskanemu po wybielaniu, dlatego może zaistnieć konieczność wymiany ze względów estetycznych.

Zaleca się odczekanie minimum dwóch tygodni od ukończenia wybielania zanim przystąpi się do wykonania wypełnień w zębach przednich w celu ustabilizowania się ostatecznego koloru tkanek twardych.

Już w starożytnym Rzymie wybielano zęby ludzkim moczem, a najlepszy był do tego mocz portugalski, który panie wcierały sobie w zęby za pomocą chusteczek.

Sprawdź jak działa Ibright kliknij tutaj >>>


Wybielanie zębów w domu - domowe sposoby na wybielanie zębów Wybielanie zębów w domu - domowe sposoby na wybielanie zębów Reviewed by Medicus on grudnia 14, 2018 Rating: 5

Brak komentarzy:

Ibright
Obsługiwane przez usługę Blogger.